Informace pro zájemce


Naše chovatelská stanice odchovává koťátka pouze s průkazem původu, což budoucím majitelům zaručuje, že z vybraného kotěte s jistotou v dospělosti vyroste kočička nebo kocourek s charakteristickými znaky daného plemene po zdravotně testovaných rodičích s negativními výsledky. Všem koťátkům věnujeme maximální možnou péči, naší snahou je odchovávat koťátka zdravá, typově odpovídající standardu, milé a přátelské povahy. Velmi nám záleží na tom, aby koťátka našla milující a bezpečný domov a byla právoplatným členem nové rodiny. Pořízení koťátka je rozhodnutí na dlouhou řadu let, jedná se o živého tvora se svými specifickými potřebami. Proto Vás prosíme, pečlivě zvažte, zda jste schopni a ochotni kočičce/kocourkovi věnovat svůj čas, péči, pozornost a lásku. Byli bychom rádi, abyste vybírali nového člena Vaší domácnosti ve vzájemné shodě celé Vaší rodiny! Rádi zůstaneme s novými majiteli v kontaktu a samozřejmě rádi poradíme ve věcech týkajících se další péče o koťátko, výstav apod.

Kotě na mazlíčka a na chov
Kotě pořízené na tzv. mazlíčka je kotě, které si nový majitel pořizuje proto, aby v něm našel báječného kamaráda a společníka. Nezavazuje kupujícího k výstavám ani jiným aktivitám /např. členství v základní organizaci chovatelů koček/. Jedná se o jedince, který je exteriérově vyrovnaný se sourozenci, ale rozhodli jsme se ho pro další chov nepoužít. U kočky prodané "na mazlíčka" je smluvně zakázáno odchovávání jakýchkoliv dalších potomků a u kocourů jakékoliv krytí. Smluvní podmínkou prodeje kotěte na mazlíčka je nejdéle do roka věku kastrace u kočiček i kocourků. Po kastraci kotěte prodaných na mazlíčka požadujeme veterinární potvrzení o provedené kastraci, po dodržení smluvních podmínek, tedy kastraci, bude vydán majiteli originál průkazu původu.
Koťátko pořízené na chov je kotě výstavních kvalit, se kterým lze soutěžit na výstavách a je určeno k dalšímu chovu.

Pořizovací cena kotěte

Cena kotěte je pro každé kotě individuální a záleží na více faktorech, např. výstavních úspěších rodičů, pohlaví, exterierových vlohách a věku kotěte. Zájemci, kteří nemají zatím s chovem koček s PP žádné zkušenosti, se mnohdy diví, proč je cena kotěte taková. Je třeba si uvědomit, že do ceny kotěte se promítají nemalé náklady, které jejich chovatel vynaložil. Naši chovnou kočičku jsme si přivezli až z polského Lublinu za pořizovací cenu 700 euro. Abychom dosáhli maximálních povahových a exterierových kvalit koťátek, rozhodli jsme se pro krytí výstavně mimořádně úspěšným kocourem importovaným z Dánska. Cena za krytí takto kvalitním kocourem se pohybuje ve výši ceny jednoho kotěte určeného do chovu. Do ceny koťátka se promítají další náklady - vystavení PP, 2x očkování, 3x odčervení, čipování, euro pas (což umožňuje novým majitelům volný pohyb s kotětem v zahraničí), superpremiové krmivo, kterým jsou všechna koťátka krmena, výbavičku pro každé kotě a dále také samozřejmě je to čas a péče, které chovatel koťátkům věnuje. U koťátek bílé barvy je dalším nákladem navíc BAER test sluchu. Náklady vynaložené na odchov koťátek se prodejem koťat nevrátí, nejedná se o výnosnou činnost, ale o zálibu, která přináší dobrým chovatelům především radost a uspokojení z kvalitních odchovů.

Cena koťátek na mazlíka je nižší než cena za koťátko do chovu.

V případě vážného zájmu o kotě požadujeme složení zálohy ve výši 1/3 ceny kotěte. Rádi Vás uvítáme na nezávazné návštěvě a osobně poznáme.

Před pořízením kotěte

Než si kotě přivezete domů, je třeba se na jeho příchod připravit. Kromě krmiva se jedná o kočičí toaletu, kočkolit a škrabadlo. Koťátka potřebují zajištěný interiér bez nekontrolovaného přístupu ven. Ideálním řešením jsou sítě proti hmyzu, které máme sami doma, tyto zamezí případnému pádu kočičky z okna. Také pozor na pokojové květiny, některé z nich jsou pro kočky jedovaté. Kočičky si rády hrají se šňůrkami, gumičkou do vlasů, nitěmi apod., tyto mohou být velmi nebezpečné, pokud je kočka pozře.

Děkujeme za Váš zájem a přejeme Vám šťastný výběr a mnoho spokojených společných let!

Magic Fairy, norská lesní, NFO, norwegian forest, norská lesní kočka, norská lesní Brno, norská lesní kočka Brno, stanice, stanice Magic Fairy, Jitka Vachová, chov koček, chov norských koček, norwegian forest kitten, kittens, koťata, koťátka, NFO kotě, NFO koťátka, Magic Fairy

Copyright Magic Fairy,CZ | design Nikola Arcanidu